Száguldó cirkusz- Forma1 - Monacói Nagydíj

2011.05.29. 01:06 WadWanda 6 komment

Száguldó cirkusz, a sportok királynője!.....elfogult vagyok, mert nagyon nagy Forma 1 rajongó lettem, a száguldó cirkusz hangulata mindig magával ragad. Imádom a sebességet a veszélyt a váratlan helyzeteket  és csodálom a pilóták profizmusát.

A legelső világbajnoki futamot 1950. május 13-án rendezték Nagy-Britanniában és bár azóta eltelt közel 55 esztendő, a versenyek célja nem változott a győzelem és a dicsőség.

Most hétvégén, a Monacói Nagydíjon izgulhatunk kedvenceinkért,az egyik legrégebbi verseny a Forma-1 naptárában. 1950-től rendeznek itt futamokat, sőt Grand Prix versenyeket már az 1920-as évek óta tartanak ezen a helyszínen.A Monacói Nagydíj rengeteg dologban eltér a többi versenytől: A szűk pályán nincsenek bukóterek, így a legveszélyesebb pályák közé tartozik, de Monacóra nem vonatkoznak azok a szigorú biztonsági előírások, mint más pályákra. A futam a legnagyobb presztízsűnek tartott verseny az összes közül, Niki Lauda szerint minden versenyző célja – a világbajnoki cím megszerzése mellett – győzni Monacóban.

A Nagydíjat Monaco városi pályáján a Circuit de Monacon rendezik, mely a Forma–1 leglassabb pályája. A városi pálya a tenger mentén helyezkedik el, és egy hosszú alagút is található benne. A legtöbbször Monacóban Ayrton Senna és a McLaren nyert.

Szombati időmérő: Hiába Fernando Alonso eddigi remeklése Monacóban, a Ferrari spanyol pilótája nem tudott harcba szállni a pole pozícióért, amely az idén ötödször lett Sebastian Vettelé. A német mellől Jenson Button indulhat, a tavalyi győztes Mark Webber 3. a rajtrácson Alonso és Michael Schumacher előtt. Az edzés több mint fél órán át állt, miután Sergio Pérez a Sauberjével az alagútból kijövet a gumifalba csapódott. Az edzés után eszméleténél lévő mexikóit kórházba kellett szállítani.